MAKOPELLETS - DARMOWA DOSTAWA DO ODWOŁANIA

Masz własny transport - Chcesz kupić opał - skontaktuj się z działem Handlowym

Lista wpisów
Lista wpisów
Tani pellet – czy warto nim ogrzewać dom?
30.11.2021
#MAKO
#PELLET
#DRZEWNY
#OGRZEWAĆ
#DOM

Tani pellet – czy warto nim ogrzewać dom?

Pellet należy do najbardziej ekologicznych materiałów opałowych, cieszących się coraz większą popularnością w Polsce. Są to granulki o średnicy 6-8mm, które wytwarza się z odpadów drzewnych. Co istotne, nie mają sztucznych dodatków. To, co wyróżnia tani pellet, to naturalne składniki oraz niska emisja spalin.

Ogromnym plusem pelletu jest jego atrakcyjna cena. Najtańszy pellet można nabyć już od 749 zł brutto za tonę z transportem. Znajdzie on zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie nie mamy przyłącza do gazu ziemnego. Ten materiał opałowy jest niezwykle wydajny, a dodatkowo, spalając pellet, nie zwiększamy ilości dwutlenku węgla w atmosferze. To szybko odnawialne paliwo. Proces odnowienia biomasy trwa od zaledwie roku do kilkunastu lat.

Tani pellet produkuje się z odpadów. Po jego spaleniu otrzymujemy popiół, który można wykorzystać powtórnie jako nawóz. Jest on bogaty w związki mineralne. W porównaniu z innymi materiałami opałowymi, jak chociażby węglem, pellet dębowy nie brudzi. Jego transport i magazynowanie także są komfortowe. Podczas jego spalania wydziela się przyjemny zapach drewna.

Najtańszy pellet a jego jakość

Należy zaznaczyć, że choć w Internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń z nagłówkami “Sprzedam pellet”, warto wybierać go wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy mamy gwarancję, że w stu procentach spełni on swoją funkcję, nie narażając kotła na uszkodzenie. Inwestycja w ten materiał opałowy szybko się zwraca, dlatego należy kupować ten, który wyróżnia się najwyższą jakością potwierdzoną przez certyfikaty.

Wybierając tani pellet jako sposób ogrzewania, dbamy o środowisko. Trudno znaleźć materiał opałowy, który byłby równie ekologiczny i wyróżniał się aż tyloma zaletami. Choć w dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo środków opałowych, praktycznie każdy z nich ma jakieś wady. Wystarczy krótka analiza, by dojść do wniosku, że jednym z najlepszych materiałów na opał jest właśnie pellet.

Jak zostało wspomniane na wstępie, przy wytwarzaniu pelletu stosuje się wyłącznie surowce naturalne. Tani pellet nie zawiera żadnych sztucznych substancji, które podczas spalania mogłyby być toksyczne. Możemy stosować go bez obaw, że pomieszczenie się zabrudzi. Pellet należy do najbardziej ekonomicznych materiałów opałowych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o połowę. Będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób, które są na etapie wyboru sposobu ogrzewania domu lub planujących modernizację już istniejącego systemu grzewczego.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki