MAKOPELLETS - DARMOWA DOSTAWA DO ODWOŁANIA

Masz własny transport - Chcesz kupić opał - skontaktuj się z działem Handlowym

Lista wpisów
Lista wpisów
Pellet z trocin idealny do ogrzewania
23.11.2021
#MAKO
#PELLET
#DRZEWNY
#OGRZEWANIE

Pellet z trocin idealny do ogrzewania

Pellet z trocin znakomicie sprawdzi się w przypadku ogrzewania domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych czy budynków użyteczności publicznej. Jego popularność z roku na rok wzrasta. Nic w tym dziwnego, bowiem pelet z trocin jest łatwy w transporcie, przechowywaniu czy użytkowaniu. Jego ogromną zaletą jest także to, że pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania. To doskonała alternatywa dla węgla, gazu czy oleju opałowego.

Pellet produkuje się w zasadzie z każdego rodzaju roślin. Najczęściej wykorzystywane są trociny drzewne, wióry bądź ścinki. Rozdrobniony, wysuszony materiał podgrzewa się, a lignina zaczyna wykazywać właściwości kleju. Masa, składająca się z cząsteczek celulozy i ligniny jest kolejno granulowana. Efektem tego zabiegu jest postać gotowego pelletu.

Pellet z trocin wyróżnia się niską zawartością wilgoci, popiołów i substancji szkodliwych dla środowiska. Posiada wysokie właściwości energetyczne, dzięki czemu idealnie nadaje się na opał. Paliwo to ma przyjemny wygląd i zapach. W przeciwieństwie do węgla – nie brudzi, gdyż jest wykonane z czystych trocin drzewnych.

Pellet ze słomy jako podłoże

Produktem cieszącym się sporym zainteresowaniem jest także pellet ze słomy. To w stu procentach ekologiczne i naturalne rozwiązanie, które wykorzystuje się jako podłoże hodowlane. Ma wysoką zdolność do wchłaniania wilgoci, eliminuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach, pozbawione jest pyłu. Po rozdrobnieniu, pellet ze słomy jest miękki i sprężysty.

Proces granulacji słomy zachodzi w wysokiej temperaturze, więc w znacznym stopniu ograniczone jest występowanie pleśni, grzybów czy drobnoustrojów na podłożu.

By mieć gwarancję naturalnej izolacji, mniejszej ilości uszkodzeń mechanicznych skóry, odparzeń łapek drobiu czy uszkodzeń mięśnia piersiowego, warto wybrać właśnie pellet ze słomy. Cena tego podłoża jest niezwykle atrakcyjna, co pozwala także obniżyć koszty związane z hodowlą.

Pellet ze słomy, zwany także ściółkowym, jest wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich hodowców zwierząt. Do jego produkcji używa się wyłącznie wyselekcjonowanej słomy. Wszystko po to, by zagwarantować wygodę hodowcy i komfort zwierzętom.

Dzięki swoim właściwościom, pellet ze słomy nie powoduje alergii. Świetnie pochłania zarówno przykry zapach, jak i opary amoniaku, co zwiększa komfort związany z hodowlą. Jest łatwy do utrzymania oraz usunięcia, dlatego gwarantuje oszczędność czasu. Pelet słomiany sprzedawany jest w formie nieregularnej granuli o średnicy 6-8 mm.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki