TYLKO TERAZ - DARMOWA DOSTAWA DO 08-10-2023

Lista wpisów
Lista wpisów
PELLET DRZEWNY już dostępny
28.10.2021
#PELLET
#DRZEWNY
#MAKO

PELLET DRZEWNY już dostępny

Pellet drzewny jest paliwem z biomasy wykorzystywanym do ogrzewania elektrociepłowni, elektrowni czy też gospodarstw domowych. Dzięki wysokim wartością energetycznym jest zaliczany do bardzo wydajnych źródeł energii odnawialnej.

Biomasa powstaje w wyniku sprasowania trocin, wiórków, zrębków lub słomy, które powstają w trakcie prac tartacznych. Ze stosunkowo niedużej objętości uzyskuje się więc sporo energii. Niewielkie rozmiary granulatu – pelletu sprawiają, że łatwo go dozować i można w tym celu wykorzystać automatyczne podajniki, dzięki czemu kotły na biomasę są niemal tak wygodne w obsłudze jak te na olej opałowy.

Tanie paliwo jakim jest biomasa jest rozsądną alternatywą dla najpopularniejszego w Polsce paliwa – węgla. Stosowanie biomasy jako opału jest opłacalne, ponieważ ceny produktów powstałych z biomasy są konkurencyjne na obecnym rynku paliw.

Ponadto największą zaletą biomasy jest zerowy bilans emisji dwutlenku węgla (CO2), uwalnianego podczas spalania, a także niższa niż w przypadku paliw kopalnych emisja dwutlenku siarki (SO2), tlenków azotu (NOx) i tlenku węgla (CO). Oprócz ekologii, gwarantuje oszczędne ogrzewanie domu, a także czystą kotłownię.

Sprawdź też Eko pellet

Eko pellet drewniany to nowoczesne źródło energii dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, które cenią czystość, chcą dbać o środowisko naturalne, a także dbają o swój budżet. Jest to przyjazny i bardzo bezpieczny materiał opałowy. Producent pakuje go do worków, które z łatwością można przetransportować do miejsca składowania.

Jego skompresowana formuła, pozwala na znaczne zmniejszenie miejsca, w którym przechowuje się pellet drzewny. Cena tego materiału jest wiele niższa w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii, jak np. gaz, węgiel czy ropa. Jego rosnące zainteresowanie jest zauważalne w sieci, gdzie coraz częściej można spotkać nagłówki typu: “kupię pellet drzewny”.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z tej formy paliwa zostało docenione przez szerokie grono odbiorców. Bardzo niska możliwość samozapłonu, brak dodatku szkodliwych substancji klejących podczas procesu produkcji – to tylko nieliczne z jego wielu zalet. Warto jeszcze dodać, iż posiada on bardzo przyjemny, leśny zapach.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki