Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów
Pellet do kominka – jak go wybrać?
23.11.2021
#MAKO
#PELLET
#KOMINEK
#DRZEWNY

Pellet do kominka – jak go wybrać?

Pellet do kominka jest znakomitą alternatywą dla węgla opałowego. Należy jednak wybrać taki, który cechuje się wysoką jakością. W związku z tym, że pelet cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na rynku mamy spory wybór produktów różnego rodzaju – zaczynając od łusek słonecznika, poprzez trociny, kończąc na zrębkach dębowych. Warto wiedzieć, jak wybrać ten właściwy, który w stu procentach spełni wymagania i oczekiwania użytkowników.

Ten materiał opałowy produkuje się z odpadów drzewnych. Surowiec, z którego powstaje pellet do kominka, początkowo jest rozdrabniany, a następnie poddawany suszeniu. Kolejnym krokiem jest ponowne jego rozdrobnienie i poddanie procesowi granulacji. Pelet zostaje ochłodzony, a następnie transportowany i magazynowany.

Do wyboru mamy pellet z łuski słonecznika, agro, drzewny. Ten ostatni wykorzystuje się głównie do ogrzewania mieszkań bądź budynków użyteczności publicznej. Koszty opału peletem są znacznie niższe w porównaniu z innymi materiałam. Opał ten ma niewielkie ilości popiołu i nie ma żadnych zanieczyszczeń. Pellet do kominka to także wygoda przechowywania i użytkowania. Jest materiałem odpornym na samozapłon.

Pellet od producenta to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Powstaje z materiałów wtórnych, jest paliwem szybko odnawialnym, ma zerowy bilans dwutlenku węgla. Wykorzystując ten materiał opałowy, nie przyczyniasz się do powstawania smogu. Podczas jego spalania, czuć przyjemny zapach drewna. Dodatkowym atutem jest również niewielka ilość popiołu – nawet poniżej 0,5%. Może on zostać użyty jako naturalny nawóz w ogródkach.

Warto również nadmienić, że pellet najbardziej nadaje się do kominka z płaszczem wodnym. Gdy mamy w domu tego typu kominek możemy bez żadnych wątpliwości zaopatrzyć się w pellet. Spalanie pelletu będzie w tym przypadku bardzo efektywne. W końcowym rozrachunku ogrzewanie naszego domu będzie dużo tańsze, w porównaniu z wyborem innego paliwa do ogrzewania.

Jeśli nie posiadamy kominka tylko piec, pellet również może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Pellet z łuski słonecznika – naturalne paliwo energetyczne

Pellet z łuski słonecznika produkuje się z ziaren i łusek, które są miażdżone pod dużym ciśnieniem, tworząc granulaty. Wyróżnia się wysoką kalorycznością i wydajnością. To ekologiczne paliwo pochodzenia agro nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Stosowane jest zarówno w dużych oraz małych elektrociepłowniach bądź elektrowniach, jak i gospodarstwach domowych, a także obiektach przemysłowych.

Jeżeli poszukujesz ekologicznego materiału grzewczego, pellet z łuski słonecznika jest doskonałym wyborem. Spalanie pelletu w piecu czy w kominku będzie również bardziej efektywne. Może być komfortowo i bezproblemowo przechowywany nawet w niewielkim magazynie. Chcąc wybrać pelet wysokiej jakości, należy kupować go wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy masz gwarancję skuteczności oraz zadowolenia. Warto także zwrócić uwagę na takie parametry, jak: wymiar, gęstość, wilgotność, wartość opałowa.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki