MAKOPELLETS - DARMOWA DOSTAWA DO ODWOŁANIA

Masz własny transport - Chcesz kupić opał - skontaktuj się z działem Handlowym

Lista wpisów
Lista wpisów
Pelety drzewne – rodzaje, właściwości. zastosowanie
17.10.2021
#PELLETY
#DRZEWNE
#ZASTOSOWANIE
#WŁĄŚCIWOŚCI
#RODZAJE

Pelety drzewne – rodzaje, właściwości. zastosowanie

Popularność alternatywnych paliw takich jak pelety drzewne rośnie w naszym kraju z roku na rok. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że wpływają bezpośrednio na swoje środowisko. Bardzo często alternatywne sposoby ogrzewania są dużo lepsze od klasycznych. Warto zatem zainteresować się pelletem drzewnym.

Pelety drzewne są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych paliw. Można go stosować do ogrzewania różnego rodzaju budynków jak zwykłe mieszkania czy obiekty firmowe. Pellet powstaje z różnego rodzaju drewna. Właściwości energetyczne tego rodzaju opału są zaskakująco wysokie. Wynosi ona bowiem około 18 MJ/kg. Jest to bardzo wysoki wynik, dlatego tego rodzaju pellet kwalifikuje się jako jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii.

Pellet dębowy

Pellet dębowy jest jednym z rodzajów pelletu drzewnego. Posiada on również niezwykłe parametry:

  • wartość opałowa: około 19 MJ/kg,
  • zawartość wilgoci: około 6,5%,
  • zawartość popiołów: około 0,45%.

Takie parametry pokazują jak bardzo wartościową metodą opału jest pellet drzewny. Dzięki takim właściwościom uzyskujemy bardzo efektywną metodę opału w stosunku do ceny. W przeliczeniu średnio jeden litr oleju napędowego jest równy 2 kg pelletu. Na podstawie tego równania można łatwo zauważyć, że wartość energetyczna jest na najwyższym poziomie.

Pelety drzewne – jasne strony użytkowania

Ogromnym plusem, który posiada pellet jest bardzo niska zawartość popiołu po skończonym paleniu. Jest to ogromne ułatwienie dla ludzi, którzy obsługują tego rodzaju piece. Mają dużo mniej pracy podczas czyszczenia pieca przed ponowny, rozpaleniem. Należy tutaj dodać, że samo czyszczenie pieca również jest dużo bardziej przyjazny dla użytkownika. Piec jest dużo mniej zanieczyszczony i nie mamy do czynienia z sadzą.

Gdzie kupować pellet bezpiecznie

W sieci możemy spotkać się z wieloma ogłoszeniami na różnych portalach, gdzie oferowane są pelety drzewne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszyscy producenci sprzedają pellet najwyższej jakości. Bardzo często zdarza się tak, że producenci poprzez sprzedaż pelletu niskiej jakości mogą zaniżać jego cenę. Nieświadomy konsument, który szuka jak najniższych cen może wpaść na taką pułapkę i zakupić towar wątpliwej jakości. Tego rodzaju pellet jest bardzo niebezpieczny dla nas, użytkowników. Poprzez użytkowanie, takiego pelletu możemy doprowadzić do uszkodzenia pieca. Dlatego, aby się przed tym ustrzec powinniśmy zawsze zwracać uwagę na właściwości jakie ma dany produkt.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki