Pellet z trocin od makopellets

Co to jest pellet?

12 Gru 2018
Wielu ludzi zastanawia się co to jest pellet. Niektórzy nie słyszeli nigdy tej nazwy, warto więc wytłumaczyć dokładnie co to takiego jest i jak powstaje.

Potocznie można powiedzieć, że pellet to mały granulat, służący do ogrzewania naszego domu lub mieszkanie. Jednakże jest to duże uproszczenie, ponieważ zastosowań i rodzajów pelletu jest bardzo dużo na naszym rynku, dlatego nie można aż tak bardzo upraszczać definicji. Idąc za terminem bardziej profesjonalnym, pellet jest to produkt grzewczy, który należy do grupy paliw ekologicznych.

Najbardziej popularną odmianą pelletu, jest pellet drewniany. Tego rodzaju pellet powstaje z resztek trocin. Jednakże, tak jak wcześniej było wspomniane, możemy również spotkać wiele innych rodzajów pelletu. Na przykład pellet z łuski słonecznika, pellet ze słomy czy pellet dębowy.

Produkcja pelletu


Produkcja pelletu jest bardzo prostym procesem. Pellet powstaje przez skompresowanie materiału np. trocin w specjalnej maszynie. Materiał przeciska się przez specjalne matrycę, które formują granulki. Po przejściu tego procesu granulki są bardzo gorące, dlatego trzeba je szybko schłodzić. Następnie można przystąpić do pakowania granulatu. Pellet pakuję się najczęściej do worków foliowych BigBag o pojemności 1000 kg. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w szczególności dla dużych odbiorców i hurtowni. Dla prywatnych odbiorców, którzy nie potrzebują aż takiej ilości, pellet pakowany jest w worki po 15 kg. Pellet 15kg jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie przy codziennym użytkowaniu.

Pellet sprzedawany w Unii Europejskiej nie może mieć więcej niż 10% wody. Jest to norma, której nie może przekraczać, ponieważ pellet musi mieć bardzo niską zawartość popiołu oraz mały współczynnik emisji CO2.

Ile kosztuje pelletW zależności od producenta, pory roku czy sytuacji na rynku ceny pelletu mogą wahać się w granicach od 700 do 1000 zł za tonę. Cena będzie również zależeć od ilości jaką jesteśmy zainteresowani oraz oczywiście od jakości produktu. Klasy pelletu są różne, najniższa klasa A2 będzie w tym przypadku najtańsza, natomiast klasa A1, która nadaje się najlepiej do domowych kotłów będzie najdroższa.

Zapotrzebowanie na eko pellet


Obecnie popularność pelletu rośnie z roku na rok. W Europie zachodniej jest to jedno z bardziej popularnych paliw, w Polsce natomiast pellet dopiero wchodzi na rynek. Większość z nas woli klasyczne metody opału np. węgiel czy drewno. Jednak świat idzie w kierunku rozwiązań bardziej ekologicznych. Nasze środowisko jest codziennie zatruwane coraz bardziej, widzimy to szczególnie w dużych miastach zimą, gdzie w powietrzu czujemy a czasami nawet widzimy smog. Warto przestawić się jak najszybciej na bardziej ekologiczne metody opału i zacząć poprawiać stan naszego powietrza.
0
Pellet opałowy

Pelety drzewne – rodzaje, właściwości. zastosowanie

17 Paź 2018
 

Popularność alternatywnych paliw takich jak pelety drzewne rośnie w naszym kraju z roku na rok. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że wpływają bezpośrednio na swoje środowisko. Bardzo często alternatywne sposoby ogrzewania są dużo lepsze od klasycznych. Warto zatem zainteresować się pelletem drzewnym.

Pelety drzewne są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych paliw. Można go stosować do ogrzewania różnego rodzaju budynków jak zwykłe mieszkania czy obiekty firmowe. Pellet powstaje z różnego rodzaju drewna. Właściwości energetyczne tego rodzaju opału są zaskakująco wysokie. Wynosi ona bowiem około 18 MJ/kg. Jest to bardzo wysoki wynik, dlatego tego rodzaju pellet kwalifikuje się jako jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii.

Pellet dębowy


Pellet dębowy jest jednym z rodzajów pelletu drzewnego. Posiada on również niezwykłe parametry:

  • wartość opałowa: około 19 MJ/kg,

  • zawartość wilgoci: około 6,5%,

  • zawartość popiołów: około 0,45%.


 

Takie parametry pokazują jak bardzo wartościową metodą opału jest pellet drzewny. Dzięki takim właściwościom uzyskujemy bardzo efektywną metodę opału w stosunku do ceny. W przeliczeniu średnio jeden litr oleju napędowego jest równy 2 kg pelletu. Na podstawie tego równania można łatwo zauważyć, że wartość energetyczna jest na najwyższym poziomie.

Pelety drzewne - jasne strony użytkowania


Ogromnym plusem, który posiada pellet jest bardzo niska zawartość popiołu po skończonym paleniu. Jest to ogromne ułatwienie dla ludzi, którzy obsługują tego rodzaju piece. Mają dużo mniej pracy podczas czyszczenia pieca przed ponowny, rozpaleniem. Należy tutaj dodać, że samo czyszczenie pieca również jest dużo bardziej przyjazny dla użytkownika. Piec jest dużo mniej zanieczyszczony i nie mamy do czynienia z sadzą.

Gdzie kupować pellet bezpiecznie


W sieci możemy spotkać się z wieloma ogłoszeniami na różnych portalach, gdzie oferowane są pelety drzewne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszyscy producenci sprzedają pellet najwyższej jakości. Bardzo często zdarza się tak, że producenci poprzez sprzedaż pelletu niskiej jakości mogą zaniżać jego cenę. Nieświadomy konsument, który szuka jak najniższych cen może wpaść na taką pułapkę i zakupić towar wątpliwej jakości. Tego rodzaju pellet jest bardzo niebezpieczny dla nas, użytkowników. Poprzez użytkowanie, takiego pelletu możemy doprowadzić do uszkodzenia pieca. Dlatego, aby się przed tym ustrzec powinniśmy zawsze zwracać uwagę na właściwości jakie ma dany produkt

 
Sprawdź najlepszy pellet na rynku

0
pelet ściółkowy

Pellet ze słomy – czy warto?

17 Paź 2018
Do tej pory Polska była uważana jako kraj, który słynie z produkcji węgla. Niestety używanie do opału węgla jest bardzo niekorzystne dla naszego środowiska. Na szczęście na rynku pojawił się taki produkt jak pellet. Pellet staje się coraz bardziej popularnym paliwem na naszym rynku. Cofając się kilka lat do tyłu nikt z nas nie wiedział czym dokładnie jest pellet ani do czego może być wykorzystywany. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej produktów tego typu np. pellet ze słomy. Używanie tego typu produktów jest korzystne dla naszej przyrody co przyciąga wielu zwolenników w naszym społeczeństwie.

Produkcja pelletu


Słoma to pozostałość po roślinach uprawnych takich jak różnego rodzaju zboża np. jęczmień, pszenica. Z takiej słomy produkuje się mały granulat czyli pellet ze słomy. Zmiana słomy na pellet ma wiele plusów. Granulki pelletu ze słomy nie wytwarzają pyłu, poprzez proces granulacji, który zachodzi w około 90°C znacznie obniża się ryzyko występowania różnego rodzaju grzybów czy drobnoustrojów.

Wykorzystanie pelletuPellet ze słomy


Tego typu pellet można wykorzystywać w dwojaki sposób. Można użyć go jako doskonałe biopaliwo. Parametry opałowe słomy są bardzo korzystne, wynoszą one około 14-16 MJ/kg. Przy tym pozostałość popiołu wynosi kilka procent. Takie parametry powodują, że pellet ze słomy jest bardzo opłacalnym środkiem do ogrzewania naszych domów.

Pelet ściółkowy


Tego rodzaju produkt możemy również wykorzystać jako ściółkę dla zwierząt. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Idealnie nadaje się do hodowli indyków, brojlerów i koni. Pellet ze słomy posiada bardzo wysoką wchłanialność wilgoci, jest dużo lepszym izolatorem od zwykłej słomy. Szczególnie w zimne dni, takie rozwiązanie może być dla hodowców bardzo korzystne. Kolejną zaletą pelletu są jego właściwości eliminowania nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach hodowlanych. Takie cechy powodują, że tego typu produkt jest idealnym rozwiązaniem dla wielu hodowców zwierząt.

Przechowywanie pelletu


Warto zadbać o to, by przechowywać pellet w ściśle określonych warunkach. Dobrze aby było to chłodne miejsce, które jest zabezpieczone przed wilgocią. Jeśli do naszego produktu dostanie się wilgoć, wiele jego właściwości takich jak wchłanialność może zaniknąć. Dużym plusem jeśli chodzi o składowanie pelletu ze słomy jest to, że pakowany jest w worki foliowe po około 15-20 kg. Jest to duża oszczędność miejsca składowania. Samo użytkowanie tego produktu również jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze w porównaniu z innymi produktami opałowymi jak węgiel, przy którym bardzo często można się ubrudzić.

 

 
Sprawdź najlepszy pellet na rynku

0
Najtańszy pellet

Tani pellet – czy warto nim ogrzewać dom?

30 Lip 2018
Pellet należy do najbardziej ekologicznych materiałów opałowych, cieszących się coraz większą popularnością w Polsce. Są to granulki o średnicy 6-8mm, które wytwarza się z odpadów drzewnych. Co istotne, nie mają sztucznych dodatków. To, co wyróżnia tani pellet, to naturalne składniki oraz niska emisja spalin.

 

Ogromnym plusem peletu jest jego atrakcyjna cena. Najtańszy pellet można nabyć już od 749 zł brutto za tonę z transportem. Znajdzie on zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie nie mamy przyłącza do gazu ziemnego. Ten materiał opałowy jest niezwykle wydajny, a dodatkowo, spalając pellet, nie zwiększamy ilości dwutlenku węgla w atmosferze. To szybko odnawialne paliwo. Proces odnowienia biomasy trwa od zaledwie roku do kilkunastu lat.

 

Tani pelet produkuje się z odpadów. Po jego spaleniu otrzymujemy popiół, który można wykorzystać powtórnie jako nawóz. Jest on bogaty w związki mineralne. W porównaniu z innymi materiałami opałowymi, jak chociażby węglem, pellet dębowy nie brudzi. Jego transport i magazynowanie także są komfortowe. Podczas jego spalania wydziela się przyjemny zapach drewna.

 

Najtańszy pellet a jego jakość


 

Należy zaznaczyć, że choć w Internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń z nagłówkami “Sprzedam pellet”, warto wybierać go wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy mamy gwarancję, że w stu procentach spełni on swoją funkcję, nie narażając kotła na uszkodzenie. Inwestycja w ten materiał opałowy szybko się zwraca, dlatego należy kupować ten, który wyróżnia się najwyższą jakością potwierdzoną przez certyfikaty.

 

Wybierając tani pellet jako sposób ogrzewania, dbamy o środowisko. Trudno znaleźć materiał opałowy, który byłby równie ekologiczny i wyróżniał się aż tyloma zaletami. Choć w dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo środków opałowych, praktycznie każdy z nich ma jakieś wady. Wystarczy krótka analiza, by dojść do wniosku, że jednym z najlepszych materiałów na opał jest właśnie pellet.

 

Jak zostało wspomniane na wstępie, przy wytwarzaniu peletu stosuje się wyłącznie surowce naturalne. Tani pellet nie zawiera żadnych sztucznych substancji, które podczas spalania mogłyby być toksyczne. Możemy stosować go bez obaw, że pomieszczenie się zabrudzi. Pelet należy do najbardziej ekonomicznych materiałów opałowych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o połowę. Będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób, które są na etapie wyboru sposobu ogrzewania domu lub planujących modernizację już istniejącego systemu grzewczego.
Sprawdź najlepszy pellet na rynku 
0
Pellety drewniane - makopellets.pl

Pellety drewniane – ekologicznie dla Twojego domu

29 Lip 2018

Pelet drewniany - ekologiczny materiał grzewczy


Istnieje wiele alternatywnych źródeł energii, które uzyskały szczególne zainteresowanie w ostatnich latach. Coraz większy nacisk, który kładzie się na ekologię oraz bezpieczeństwo użytkowania, skłania do poszukiwania paliw nowej generacji. Pellety drewniane cieszą się coraz większą popularnością od wielu lat. Są nie tylko ekologiczną formą opału, lecz także dużo bezpieczniejszą i tańszą.

 

Procesu produkcji w pełni opiera się na odnawialnych źródłach. Jest on zgodny z zasadami ekologii i nieszkodliwy dla środowiska. Pelet drewniany, zostaje pozyskany z surowca, który jest produktem ubocznym przemysłu drzewnego. Są nim rozdrobnione odpady drzewne, podlegające procesowi kompresowania. Z tego tytułu pellet jest on relatywnie tani. Mimo to, materiał cechuje się świetnymi właściwościami energetycznymi. Parametry te nie odbiegają znacząco od klasycznych paliw takich, jak: węgiel drzewny, paliwa kopalne, czy gaz ziemny.

 

Kolejną cechą tego granulatu jest niska zawartość popiołu. Dla konsumenta oznacza to mniejszy nakład pracy podczas obsługi pieca. Materiał ten świetnie nadaje się jako surowiec energetyczny do wykorzystywania w domu, halach produkcyjnych lub budynkach publicznych.

 

Naturalne, bezpieczne paliwo opałowe


Nowoczesne, naturalne źródła energii - w tym pelet - są bezpieczniejsze w porównaniu do standardowych materiałów. W przypadku granulatu drzewnego, nie ma mowy o ulatniających się oparach czy wyciekach. Alternatywny opał jest nieszkodliwy dla otoczenia, zagrożenie samozapłonu zostało w tym przypadku ograniczone do minimum.

 

Co istotne, produkt ten emituje bardzo niski poziom dwutlenku węgla, przez co używanie tego rodzaju paliwa, chroni środowisko. Pellet drewniany jest kompresowany poprzez prasowanie. Nie dodaje się do niego żadnych substancji klejących, które - jak wiadomo - mogą być potencjalnie niebezpieczne. Dodatkowo posiada on przyjemny, leśny zapach.
Sprawdź najlepszy pellet na rynku

0
Pelet opałowy

Pellet opałowy – wielozadaniowe paliwo

26 Lip 2018
Pellet opałowy

Wiele osób szuka alternatywnych i ekologicznych źródeł energii. Nowoczesna technologia sprawia, iż dostępność materiałów, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale tańsze niż klasyczne paliwa, jest naprawdę wysoka. Jednym z nich jest pellet opałowy. Ten rodzaj paliwa, idealnie nadaje się do opału. Jest pozyskiwany ze źródeł odnawialnych, przez co jego koszt jest niższy w stosunku do innych surowców. Wytwarzany jest z naturalnych materiałów, najczęściej są to produkty uboczne, obróbki lub uprawy roślin.

Cały proces wytwarzania pelletu został zaprojektowany w trosce o środowisko oraz bezpieczeństwo użytkowania. Produkt ten bardzo dobrze spełnia swoje zadanie podczas użytku w gospodarstwie domowym, przemyśle czy nawet do zapewnienia ogrzewania w budynkach publicznych. Jest bardzo wydajny. Podczas jego produkcji, elementy roślinne poddaje się prasowaniu, przez co wielokrotnie podwyższa się wartości energetyczne pelletu.

Drugim plusem kondensacji tego materiału, jest mała ilość miejsca, którą zajmuje podczas przechowywania oraz transportu. W przypadku standardowych paliw powierzchnia ta jest dużo większa. Pellet na opał to czyste, ekologiczne oraz tanie w zakupie i użytkowaniu paliwo, które zyskuje coraz większą popularność.

Generalnie możemy wyróżnić kilka rodzajów pelletu:

  • pellet agro,

  • pellet z łuski słonecznika,

  • pellet drzewny,

  • pellet zrobiony z innych odpadów.


Z wyżej wymienionych, najbardziej popularnym jest pellet drzewny. Wytwarza się go z trocin oraz odpadów drewnianych, które pozostają w tartakach czy stolarniach. Możemy go spotkać w postaci małych wałeczków długości ok. 20mm. Jest doskonałym zamiennikiem dla węgla czy gazu.  

Pellet jako bezpieczne źródło energii


Takie materiały, jak gaz ziemny czy węgiel, podczas spalania i przechowywania, niosą za sobą pewne ryzyko. Surowce te nie tylko zanieczyszczają atmosferę, poprzez emisję dużej ilości dwutlenku węgla, lecz również stwarzają groźbę wybuchu lub samozapłonu materiału przeznaczonego na opał. Pellet posiada praktycznie zerową emisję gazów cieplarnianych podczas spalania. Bezpieczeństwo jego użytkowania jest znacznie większe w porównaniu z wyżej wymienionymi paliwami.

Rodzaje pelletu


Na naszym rynku istnieje wiel rodzajów pelletu. Jednak warto dowiedzieć się, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni dla nas. Generalnie warto przyjąć zasadę, że dobrej jakości pellet ma wysoką efektywność spalania oraz po spaleniu jest bardzo mały odrzut. Przy zakupie warto zwracać uwagę na klasy pelletu.

Wyróżniamy następujące klasy pelletu:  • pellet klasy A1: jak sama nazwa wskazuję, jest to najlepsza klasa pelletu. Ten rodzaj pelletu produkowany jest z drewna, które nie było poddawane różnego rodzaju obróbce chemicznej. Przy zakupie takiej klasy pelletu, możemy być pewni, że mamy produkt najwyższej jakości. Warto nadmienić, że pellet tej klasy będzie droższy od pozostałych, ale wartość opałowa będzie tutaj najwyższa. Tej klasy pellet będzie idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy szukają pelletu do kominka.

  • pellet klasy A2: biomasa tej klasy posiada niską temperaturę topnienia, produkowana jest z kory i innych odpadów drewnianych. Wartość opałowa w porównaniu z klasą I będzie niższa, ale również możemy się spodziewać niższej ceny rynkowej. Tej klasy biomasa sprawdzi się przy paleniu w kotłach.

  • pellet klasy B: najniższa klasa pelletu, produkowana jest z odpadów i drewnianych produktów ubocznych. Ten rodzaj pelletu ze względu na swoją niską wartość opałową będzie najtańszy na rynku. Niestety nie będzie on się nadawał do automatycznych pieców, ponieważ wielkość granulatu jest inna w porównaniu z wyższej jakości pelletem. Pellet klasy B będzie idealnym rozwiązaniem w przemyśle i dużych piecach zasypowych.


Materiały na opał – pellet – cena


Ze względu na sposób, w jaki powstaje materiał do stworzenia pelletu, jego koszt jest zauważalnie niższy niż w przypadku innych paliw. Porównując jego wartość opałową oraz koszty transportu i przechowywania, jest to najkorzystniejsze, pod względem ekonomicznym, źródło energii. Dodając do tego korzyści z niskiej emisji dymu oraz dużego bezpieczeństwa użytkowania, jest to bardzo dobry produkt na opał. Pelet – cena to tylko jedna z wielu zalet tego materiału.

Jego koszt, według prognoz, będzie utrzymywał się na niezmienionym poziomie przez bardzo długi okres. To gwarancja zadowolenia użytkowników oraz stabilne źródło ciepła i energii. Przyjemny i nieszkodliwy zapach oraz naturalne pochodzenie czynią go paliwem przyszłości.

Sprawdź nasze propozycje pelletu opałowego:Sprawdź również - Pellet kujawsko pomorskie

 
0
Pellet do kominka

Pellet do kominka – jak go wybrać?

23 Lip 2018
Pellet do kominka jest znakomitą alternatywą dla węgla opałowego. Należy jednak wybrać taki, który cechuje się wysoką jakością. W związku z tym, że pelet cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na rynku mamy spory wybór produktów różnego rodzaju – zaczynając od łusek słonecznika, poprzez trociny, kończąc na zrębkach dębowych. Warto wiedzieć, jak wybrać ten właściwy, który w stu procentach spełni wymagania i oczekiwania użytkowników.

Ten materiał opałowy produkuje się z odpadów drzewnych. Surowiec, z którego powstaje pellet do kominka, początkowo jest rozdrabniany, a następnie poddawany suszeniu. Kolejnym krokiem jest ponowne jego rozdrobnienie i poddanie procesowi granulacji. Pelet zostaje ochłodzony, a następnie transportowany i magazynowany.

Do wyboru mamy pellet z łuski słonecznika, agro, drzewny. Ten ostatni wykorzystuje się głównie do ogrzewania mieszkań bądź budynków użyteczności publicznej. Koszty opału peletem są znacznie niższe w porównaniu z innymi materiałam. Opał ten ma niewielkie ilości popiołu i nie ma żadnych zanieczyszczeń. Pellet do kominka to także wygoda przechowywania i użytkowania. Jest materiałem odpornym na samozapłon.

Pellet od producenta to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Powstaje z materiałów wtórnych, jest paliwem szybko odnawialnym, ma zerowy bilans dwutlenku węgla. Wykorzystując ten materiał opałowy, nie przyczyniasz się do powstawania smogu. Podczas jego spalania, czuć przyjemny zapach drewna. Dodatkowym atutem jest również niewielka ilość popiołu – nawet poniżej 0,5%. Może on zostać użyty jako naturalny nawóz w ogródkach.

Warto również nadmienić, że pellet najbardziej nadaje się do kominka z płaszczem wodnym. Gdy mamy w domu tego typu kominek możemy bez żadnych wątpliwości zaopatrzyć się w pellet. Spalanie pelletu będzie w tym przypadku bardzo efektywne. W końcowym rozrachunku ogrzewanie naszego domu będzie dużo tańsze, w porównaniu z wyborem innego paliwa do ogrzewania.

Jeśli nie posiadamy kominka tylko piec, pellet również może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Pellet z łuski słonecznika – naturalne paliwo energetyczne


Pellet z łuski słonecznika produkuje się z ziaren i łusek, które są miażdżone pod dużym ciśnieniem, tworząc granulaty. Wyróżnia się wysoką kalorycznością i wydajnością. To ekologiczne paliwo pochodzenia agro nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Stosowane jest zarówno w dużych oraz małych elektrociepłowniach bądź elektrowniach, jak i gospodarstwach domowych, a także obiektach przemysłowych.

Jeżeli poszukujesz ekologicznego materiału grzewczego, pellet z łuski słonecznika jest doskonałym wyborem. Spalanie pelletu w piecu czy w kominku będzie również bardziej efektywne. Może być komfortowo i bezproblemowo przechowywany nawet w niewielkim magazynie. Chcąc wybrać pelet wysokiej jakości, należy kupować go wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy masz gwarancję skuteczności oraz zadowolenia. Warto także zwrócić uwagę na takie parametry, jak: wymiar, gęstość, wilgotność, wartość opałowa.
Kup teraz najwyższej jakości pellet do kominka i Twojego domu

0
Pellet opałowy

Pellet z trocin idealny do ogrzewania

23 Lip 2018
Pellet z trocin znakomicie sprawdzi się w przypadku ogrzewania domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych czy budynków użyteczności publicznej. Jego popularność z roku na rok wzrasta. Nic w tym dziwnego, bowiem pelet z trocin jest łatwy w transporcie, przechowywaniu czy użytkowaniu. Jego ogromną zaletą jest także to, że pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania. To doskonała alternatywa dla węgla, gazu czy oleju opałowego.

Pellet produkuje się w zasadzie z każdego rodzaju roślin. Najczęściej wykorzystywane są trociny drzewne, wióry bądź ścinki. Rozdrobniony, wysuszony materiał podgrzewa się, a lignina zaczyna wykazywać właściwości kleju. Masa, składająca się z cząsteczek celulozy i ligniny jest kolejno granulowana. Efektem tego zabiegu jest postać gotowego pelletu.

Pellet z trocin wyróżnia się niską zawartością wilgoci, popiołów i substancji szkodliwych dla środowiska. Posiada wysokie właściwości energetyczne, dzięki czemu idealnie nadaje się na opał. Paliwo to ma przyjemny wygląd i zapach. W przeciwieństwie do węgla - nie brudzi, gdyż jest wykonane z czystych trocin drzewnych.

 

Pellet ze słomy jako podłoże


Pellet z trocin od makopellets

Produktem cieszącym się sporym zainteresowaniem jest także pellet ze słomy. To w stu procentach ekologiczne i naturalne rozwiązanie, które wykorzystuje się jako podłoże hodowlane. Ma wysoką zdolność do wchłaniania wilgoci, eliminuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach, pozbawione jest pyłu. Po rozdrobnieniu, pellet ze słomy jest miękki i sprężysty.

Proces granulacji słomy zachodzi w wysokiej temperaturze, więc w znacznym stopniu ograniczone jest występowanie pleśni, grzybów czy drobnoustrojów na podłożu.

By mieć gwarancję naturalnej izolacji, mniejszej ilości uszkodzeń mechanicznych skóry, odparzeń łapek drobiu czy uszkodzeń mięśnia piersiowego, warto wybrać właśnie pellet ze słomy. Cena tego podłoża jest niezwykle atrakcyjna, co pozwala także obniżyć koszty związane z hodowlą.

Pellet ze słomy, zwany także ściółkowym, jest wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich hodowców zwierząt. Do jego produkcji używa się wyłącznie wyselekcjonowanej słomy. Wszystko po to, by zagwarantować wygodę hodowcy i komfort zwierzętom.

Dzięki swoim właściwościom, pellet ze słomy nie powoduje alergii. Świetnie pochłania zarówno przykry zapach, jak i opary amoniaku, co zwiększa komfort związany z hodowlą. Jest łatwy do utrzymania oraz usunięcia, dlatego gwarantuje oszczędność czasu. Pelet słomiany sprzedawany jest w formie nieregularnej granuli o średnicy 6-8 mm.
Kup już dziś najwyższej jakości pelletPellet sprzedaż w Makopellets.pl

 
0
Pellet online

PELLET DRZEWNY już dostępny

28 Lip 2017
Pellet drzewny jest paliwem z biomasy wykorzystywanym do ogrzewania elektrociepłowni, elektrowni czy też gospodarstw domowych. Dzięki wysokim wartością energetycznym jest zaliczany do bardzo wydajnych źródeł energii odnawialnej.

Biomasa powstaje w wyniku sprasowania trocin, wiórków, zrębków lub słomy, które powstają w trakcie prac tartacznych. Ze stosunkowo niedużej objętości uzyskuje się więc sporo energii. Niewielkie rozmiary granulatu -
pelletu sprawiają, że łatwo go dozować i można w tym celu wykorzystać automatyczne podajniki, dzięki czemu kotły na biomasę są niemal tak wygodne w obsłudze jak te na olej opałowy.

Tanie paliwo jakim jest biomasa jest rozsądną alternatywą dla najpopularniejszego w Polsce paliwa – węgla. Stosowanie biomasy jako opału jest opłacalne, ponieważ ceny produktów powstałych z biomasy są konkurencyjne na obecnym rynku paliw.

Ponadto największą zaletą biomasy jest zerowy bilans emisji dwutlenku węgla (CO2), uwalnianego podczas spalania, a także niższa niż w przypadku paliw kopalnych emisja dwutlenku siarki (SO2), tlenków azotu (NOx) i tlenku węgla (CO). Oprócz ekologii, gwarantuje oszczędne ogrzewanie domu, a także czystą kotłownię.

Sprawdź też Eko pellet


Eko pellet drewniany to nowoczesne źródło energii dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, które cenią czystość, chcą dbać o środowisko naturalne, a także dbają o swój budżet. Jest to przyjazny i bardzo bezpieczny materiał opałowy. Producent pakuje go do worków, które z łatwością można przetransportować do miejsca składowania.

Jego skompresowana formuła, pozwala na znaczne zmniejszenie miejsca, w którym przechowuje się pellet drzewny. Cena tego materiału jest wiele niższa w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii, jak np. gaz, węgiel czy ropa. Jego rosnące zainteresowanie jest zauważalne w sieci, gdzie coraz częściej można spotkać nagłówki typu: “kupię pellet drzewny”.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z tej formy paliwa zostało docenione przez szerokie grono odbiorców. Bardzo niska możliwość samozapłonu, brak dodatku szkodliwych substancji klejących podczas procesu produkcji - to tylko nieliczne z jego wielu zalet. Warto jeszcze dodać, iż posiada on bardzo przyjemny, leśny zapach.
Sprawdź nasze propozycje pelletu drzewnegoPellet hurt w Makopellets.pl
0