PELLET DRZEWNY już dostępny

28 Lip 2017
Pellet drzewny jest paliwem z biomasy wykorzystywanym do ogrzewania elektrociepłowni, elektrowni czy też gospodarstw domowych. Dzięki wysokim wartością energetycznym jest zaliczany do bardzo wydajnych źródeł energii odnawialnej.

Biomasa powstaje w wyniku sprasowania trocin, wiórków, zrębków lub słomy, które powstają w trakcie prac tartacznych. Ze stosunkowo niedużej objętości uzyskuje się więc sporo energii. Niewielkie rozmiary granulatu -
pelletu sprawiają, że łatwo go dozować i można w tym celu wykorzystać automatyczne podajniki, dzięki czemu kotły na biomasę są niemal tak wygodne w obsłudze jak te na olej opałowy.

Tanie paliwo jakim jest biomasa jest rozsądną alternatywą dla najpopularniejszego w Polsce paliwa – węgla. Stosowanie biomasy jako opału jest opłacalne, ponieważ ceny produktów powstałych z biomasy są konkurencyjne na obecnym rynku paliw.

Ponadto największą zaletą biomasy jest zerowy bilans emisji dwutlenku węgla (CO2), uwalnianego podczas spalania, a także niższa niż w przypadku paliw kopalnych emisja dwutlenku siarki (SO2), tlenków azotu (NOx) i tlenku węgla (CO). Oprócz ekologii, gwarantuje oszczędne ogrzewanie domu, a także czystą kotłownię.
0